Bács­né Bal­la Gyön­gyi

Csipkekészítő, Viseletkészítő Népi Iparművész

Gyerekkorom óta hímzek, varrok, de végzettségemet tekintve földrajz-testnevelés szakos tanár és közgazdász vagyok. Amióta gyermekeim néptáncosok lettek, fellépőruhákat készítek, a viseletekhez viszont elengedhetetlen ismerni az eredeti szabásvonalakat és díszítményeket. Ezért iratkoztam be a Hagyományok Háza csipkekészítő képzésére, aminek elvégzése után oktatói vizsgát is tettem, majd 2018-ban a viseletkészítő népi tárgyalkotó iparművész címet is megkaptam. Alkotásaimmal több pályázaton (Országos Textiles Konferencia, Magyar Kézműremek Díj, A Magyar Kézművességért Alapítvány, Komakendő-komatál pályázat) indultam, melyeken számos díjat nyertem. Munkáim hazai és külföldi kiállításokon egyaránt láthatóak voltak már.

Bácsné Balla Gyöngyi

A csipkekészítés, a hímzés, a viseletek varrása és ezek oktatása teljes mértékben kitölti a mindennapjaimat, több helyszínen tanítok gyerekeket és felnőtteket egyaránt. Ez a szakma számomra kapocs a múlt, a jelen és a jövő között, egy különös imádság - ahogy a régiek is tartották. Egy viselet, a rajta lévő csipkékkel, hímzésekkel, az alkalmazott jelképekkel befolyásolja gondolkodásunkat. Ez a mesterség lehetőséget adott számomra, hogy ráébredjek a magyar népi kultúra üzenetére, és egyben egyfajta közvetítőjévé is váljak.

 

Elérhetőség:

bacsballa@gmail.com

+36209555576

Bácsné Balla Gyöngyi a Kárpát-medencei Kézműves Katalógusban

 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!