Tavas­zi koszorú

 

A tavaszi koszorúnk összeállításához, szükségünk van egy koszorú alapra, amelyre rátűzzük az általunk készített nemez virágokat és leveleket.

A virágokhoz szükségünk van egy kis adag merinó gyapjúra, tetszés szerint több színből is lehet készíteni ezeket. Érdemes egy kis darab lepedő és zacskó segítségét igénybe vennünk a biztos végeredmény érdekében. A nemezelés folyamatához a gyapjún kívül készítsünk magunkhoz egy kis langyos vizet, szappant és törölközőt.

A kész virágokat és leveleket, tű és fonal segítségével tudjuk a legegyszerűbben rögzíteni.

 

Szükséges eszközök:

  • Ausztrál merinó gyapjú (tetszőleges, több szín)
  • Szappan
  • Langyos víz
  • Száraz törölköző
  • Kis darab lepedő
  • Kis darab zacskó
  • Fonal
  • Olló
  • Fűzfaág a koszorúhoz (bármilyen koszorú)

 

A videóban szerepel:

Németh Bea nemezkészítő népi iparművész

 

 

Kés­tok

Először fontos meghatároznunk, hogy milyen típusú késhez szeretnénk tokot készíteni, így a késünk alapján válasszuk ki a számunkra megfelelő formát. Amint megvagyunk a forma elkészítésével, nekiláthatunk a bőr kiszabásának. Ez alapján szerezzük be a bőrt is, hogy biztosan elegendő legyen az anyagunk. A bőr előkészítéséhez szükségünk van, egy szakító körzőre és egy varró-, vagy hengerárra. Le is festhetjük a bőrünket, így különlegesebb megjelenést kölcsönözhetünk a toknak. Miután előkészítettük a bőrt az összevarráshoz, még ki kell jelölnünk a varrás helyét és ajánlatos készíteni egy varrásvédőt is. Az összeállításhoz szükségünk van bőrvarró cérnára, bőrvarró tűre és ragasztóra. Először illesszük össze az elemeket, majd ragasszuk össze a bőrt. Ahhoz, hogy elkezdhessük összevarrni, segítségként belehelyezhetjük egy satuba (ha van akkor csikóba) a darabot, így egy „harmadik kéz” segít nekünk a varrásban.

Pén­ztárca

 A pénztárca elkészítéséhez, csak pár dologra és pontos mérésekre van szükségünk. A pontos mérésekhez használhatunk vonalzót, és akár milliméterpapírt is, ha egyedi méretűre akarjuk tervezni a pénztárcánkat. A tervezés és vágások során ügyeljünk, hogy számoljunk pluszban, a varráshoz szükséges 0,5-0,7 cm ráhagyásokat az anyag oldalain. Ezek a ráhagyások az előzetesen leírt méretekben szerepelnek már. Az összeillesztésekhez, vékony tűt, és cérnát használjunk, hogy minél szebb végeredményt kapjuk. Bélésként vasaljunk az anyagra ragasztós vetexet, hogy kikeményedjen és strapabíró legyen. A pénztára lezárásához a legkönnyebb egy mágnes kapcsot beszerezni, hiszen ezt egyszerűen rá lehet illeszteni a megfelelő helyre.

Interested in other programmes?

Subscribe to our newsletter and be the first to hear about our events and training.