Az idén 50 éves Európai Kézműves Szövetség (European Craft Organization) Budapesten tartotta jubileumi konferenciáját, aminek az egyik tagszervezete, a Hagyományok Háza adott otthont.
A Népművészeti Egyesületek Szövetsége (NESZ) által szervezett találkozóra Ausztriából, Észtországból, Finnországból, Lettországból, Norvégiából és Szlovákiából érkeztek a kézműves szervezetek képviselői.
Az ECO 50 éves évfordulója alkalmából elhangzott rövid előadások kitűnő alkalmat teremtettek arra is, hogy megismerjük a nemzetközi trendeket, föltérképezzük a kapcsolatépítés lehetőségeit, és elhelyezzük a Hagyományok Háza tevékenységét ezen a palettán. A gyermek és ifjúsági korosztályt megcélzó programok az osztrák, a norvég és az észt résztvevők előadásai alapján érdemel figyelmet.
Kulcsfogalmaik a nemzedékek közti tudásátadás, a fenntarthatóság és az élmény alapú, a néphagyományt komplexen bemutató foglalkozások. A szlovák ULUV-ot képviselő Andrea Orelova a néphagyomány, a néprajzilag hiteles forrásanyag és a kortárs design, az iparművészeti tárgyalkotás viszonyrendszerét vázolta föl. A lettországi Gita Priberge a csipkekészítés megújulását mutatta be a minták és mesterségbeli fortélyok dokumentálásától a tanfolyami oktatásig.
A szeminárium lehetőséget adott a Hagyományok Háza tevékenységének áttekintésére, kézműves műhelyeink és az ott folyó oktatómunka bemutatására, valamint a személyes kapcsolatépítésre.