Töltse meg is­mét gyerekz­sivaj a Ház­at!

A Hagyományok Házában évtizedes múltra tekintenek vissza azok a gyerekfoglalkozások, ahova óvodai és iskolai csoportok látogatnak, hogy néhány órát nálunk töltve a néphagyománnyal, a paraszti kultúra tárgyi emlékeivel, egy-egy jelesnapi népszokással vagy valamelyik hagyományos paraszti kézműves mesterséggel ismerkedjenek meg a gyerekek. Kínálatunkban szerepel rendhagyó óra, múzeumpedagógiai foglalkozás, néptáncos bérlet is.

 

Kínálatunk:

Találkozás a néphagyománnyal – iskolásoknak

Színpadi táncelőadás, hagyományos (élőszavas) mesemondás, kézműves- és táncházi foglalkozás, hangszerbemutató: azaz tartalmas délelőtt várja a Hagyományok Házában a húsz éve nagy érdeklődésnek örvendő programra jelentkező iskolai csoportokat!

A Magyar Állami Népi Együttes táncbemutatóját követően Fábián Éva mesél a gyerekeknek, majd kézműveskedéssel (játékkészítéssel) és élőzenés táncmulatsággal zárul a délelőtt.

Maximális csoportlétszám: 80-100 fő

Részletek

 

Mesterségünk címere – komplex foglalkozás az 5-12 éves korosztálynak

A kézműves mesterségeket bemutató program élményközpontú, tevékenykedtető foglalkozás, melynek keretében a résztvevők archív filmrészletek megtekintésével, dal- és tánctanulással, drámajáték segítségével, kézműveskedéssel az iskolai tananyaghoz kötődve, annak kiegészítéseképpen ismerhetik meg a hagyományos kézműves mesterségeket az alábbi témakörökben: szövés-fonás, íródeák, pásztorkodás, kenyérsütés, mézesbábosság.

Maximális csoportlétszám: 60 fő

Részletek

 

Jeles napok – komplex foglalkozás az 5-12 éves korosztálynak

Élményközpontú, tevékenykedtető foglalkozás, melynek keretében a résztvevők archív filmrészletek megtekintésével, dal- és tánctanulással, drámajáték segítségével, kézműveskedéssel az iskolai tananyaghoz kötődve, annak kiegészítéseképpen ismerhetik meg kalendáris szokásainkat az alábbi témakörökben: vásár, kukoricafosztás, betlehemezés-advent, farsang, balázsolás és Gergely-járás, húsvét, pünkösd.

Maximális csoportlétszám: 60 fő

Részletek

 

Múzeumpedagógiai foglalkozás – ismeretterjesztő foglalkozás óvodások és iskolások részére

A múzeum legyen az olyan ismeretek megszerzésének a tárháza, amelyeket máshol nem kaphat, nem olvashat el, nem tapasztalhat meg a gyermek. Fő célok a hon- és népismeret tantárgy tananyagához köthető interaktív tudásbővítés mellett a múzeum, mint intézmény megismertetése, az egész életen át tartó tanulás megalapozása és múzeumlátogató attitűd kialakítása.

A gyermekek a múzeumpedagógia segítségével betekintést nyerhetnek a hagyományos népi kultúrába, játékos módon megtekinthetik a múzeum kiállításait, kézműves mestereink segítségével pedig elkészíthetik a saját alkotásaikat a kézműves műhelyeinkben.

Részletek és kínálat

Maximális csoportlétszám: 10-35 fő

 

Figurás néptáncos bérlet – gyerekek gyerekeknek - 6-10 éves korosztálynak

Az alsó tagozatos gyerekeknek szóló színháztermi programunkon végig járjuk, „végig táncoljuk” a négy nagy néprajzi tájegységet (Dunántúl, Felvidék, Alföld, Erdély-Moldva), és minden évben újabb kistájak-települések szokásaival, viseletével, gyermekjátékaival ismerkedünk.

A bérlet érdekessége, hogy az előadóink gyerekek. Olyan gyerek táncegyüttesek, akik évek óta magas színvonalon tevékenykednek egy-egy nagy múltú együttes, vagy művészeti iskola keretein belül. Jó szokásunkhoz híven arra törekszünk, hogy a közönség soraiban ülő gyerekek is aktív résztvevői legyenek az előadásoknak.

Az előadások időpontjai: 2023. október 19. 14:30; 2023. november 16. 14:30; 2024. február 15. 14:30; 2024. április 18. 14:30

Részletek

 

A foglalkozásokra legkésőbb egy hónappal előbb szükséges jelentkezni (szeptember hónap kivételével), ezért kérjük, hogy lehetőleg a tanév tervezésekor ügyeljenek arra, hogy időben foglaljanak tematikát és időpontot az online űrlap kitöltésével.

Reméljük, hogy a foglalkozások színvonalas élményeket kínálnak és a most induló tanévben ellátogatnak hozzánk gyermekcsoportjaikkal!

Folk_ME has been in­tro­duced in Qatar

Hungarian Heritage House’s digital music education program, which garnered interest from several countries, opening up new opportunities for collaboration.

Interested in other programmes?

Subscribe to our newsletter and be the first to hear about our events and training.