Népzenei inkubátor program
Az emberi élet fordulói, azaz a születés, a házasság és a halál az ősközösségektől kezdve a paraszti kultúrán át a modern kor szülöttéig meghatározóak.
Előfordul azonban, hogy a második fordulót megelőzi az utolsó, s így az elhunyt fiatal kimarad a házasság szentségéből.
Műsoromban egy, a néprajzkutatók, paraszti önéletírók által megfelelően dokumentált jelenséget, a halott lakodalmát járom körül. Teszem mindezt zenével, tánccal kiegészítve, hisz egy lakodalomból, legyen bár tragikus, ezek nem maradhatnak ki. Legfontosabb forrásom a széki Csorba János könyvének vonatkozó passzusa volt.
Horváth Marcell mentora: Babcsán Bence
Az est folyamán levetítésre kerül Kácsor István: Egy menyasszonyé című koreográfiája. Ezt követően dr. Sándor Ildikó műelemző beszélgetést tart, amely során bemutatja, hogy milyen kapcsolat van a koncert és a mű között, illetve mesél annak keletkezéstörténetéről.
Közreműködők:
Bernáth Ádám - nagybőgő
Plaszkó Bence - mozgás, tánc
Buglyó Petra - ének, tánc
Dudás Eszter - brácsa
Nagy Katica - mozgás, tánc
Kozma-Simándi Gergely - mozgás, tánc
Huszti Levente - brácsa
Bódi Luca - hegedű
Balogh Marianna - narráció
Félegyházi Miklós - ének, duda
Tulipán Zsombor - furulya
Horváth Marcell - tekerő, hegedű
A Hagyományok Háza Népzenei inkubátor programja izgalmas zenei kísérletezésre ad lehetőséget fiatal népzenészeknek. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékének hallgatói egy-egy, szívüknek kedves téma mentén olyan koncertprogramokat állítanak össze, amelyekben az énekes és hangszeres népzene mellett a népmesék, balladák, mondókák, mondák is helyet kaphatnak. A kiválasztott hallgatók mellé - műsorterveik igényes és professzionális megvalósításához - a Hagyományok Háza zenei mentorokat ad vezetőül, akik segítik az alkotómunkát.