Vitaszín­ház - Kié a hagyomány?

A Vitaszínház a gondolatokat és véleményeket transzparensé tevő, a vitát moderált körülmények között generáló módszer. A rövid színházi jelenetek által felvetett fontos problémákat moderátorok által provokált vita keretében vitathatják meg egymással a résztvevők. A Vitaszínház nézőtere két egymással szembefordított részből áll, amelyen a résztvevők a vitában képviselt álláspontjuk szerinti oldalon foglalnak helyet, és ezt – ha az elhangzottak alapján nézőpontjuk változik – a vita során többször is módosíthatják.

Kié a hagyomány?

Mitől moldvai a tánc?

Moldvai-e a tánc, ha nem moldvaiak járják?

Ha Budapesten sokadik kézből (lábról!) tanuljuk, akkor a végeredmény eltérő lesz vagy hasonló?

Sereglei András

Sereglei András résztvevő/részvételi színházi szakember, színész-drámatanár, rendező.

Számos színházi nevelési előadást, vitaszínházat, fórumszínházat, tánc-színházi nevelési előadást, részvétéli színházat készített, együttműködve színészekkel, gyerekekkel, 70 év felettiekkel, fiatalkorú bűnözőkkel, adósságcsapdában lévőkkel, falusiakkal, városiakkal, néptáncosokkal, kortárstáncosokkal.

„A színház számomra a nehezen megválaszolható kérdések és a vélemények kölcsönös tiszteletének helyszíne. Ahol vitatkozhatunk, véleményt formálhatunk, hallhatjuk a más hangokat és hallathatjuk a saját hangunkat.”


Időpont: 2023. március 16., 16:15

Helyszín: Átrium

 

Vissza a konferencia oldalára

Folk_ME has been in­tro­duced in Qatar

Hungarian Heritage House’s digital music education program, which garnered interest from several countries, opening up new opportunities for collaboration.

Interested in other programmes?

Subscribe to our newsletter and be the first to hear about our events and training.