Kis fekete 2020

Application deadline
2020. August 14. 23:59
Alkoss, és csatlakozz a Nyitott Műhely csapatához!

 

A Kis Fekete Ruha minden nő szekrényének alapvető ruhadarabja. Szinte bárhova felvehető és mindig divatos. Munkahelyre épp úgy tökéletesen megfelelő, mint egy esti programra vagy délutáni randevúra. Ezt a ruhadarabot azonban izgalmassá és egyedivé a kiegészítők teszik. A Hagyományok Háza Nyitott Műhely pályázatot hirdet népi kézművesek, iparművészek és egyéni alkotók számára a „kis feketéhez” illő, a magyar népi fejviseletek motívumaiból, formáiból és technikai megoldásaiból építkező kiegészítők (ékszer, táska, kalap, sál, kabát) készítésére.

 

A Hagyományok Háza Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Nyitott Műhelye 5 éve működik népi kézműves mesterekből, népi iparművészekből álló alkotói csapattal. Műhelyünk lehetőséget teremt a kapcsolatok építésére, közösségi tudásmegosztásra, csoportos alkotómunkára. Bátran kijelenthetjük, hogy alkotóink egymást segítő alkotóközösséggé álltak össze.

Az alkotómunka egyedüllétet, elmélyülést igényel, de néha jól esik, ha van kivel megosztani a magunkban megélt élményeket, az így megszerzett tudást, tapasztalatokat. Ha elakadunk a tervezés folyamatában, jó érzés, ha rátalálunk a hasonló gondolkodású embertársainkra, akik segítenek abban, hogy megvalósítsuk elképzeléseinket. A betérő látogatók rácsodálkozása, érdeklődése is motiváló. A Nyitott Műhely lehetőséget ad azoknak is, akik a nagyközönségnek akarnak megmutatkozni. Műhelyünk Budapest központjában fekszik (1011 Budapest, Fő utca 6.), sok külföldi látogatót fogadunk évente, rengeteg múzeumpedagógiai foglalkozást tartunk, bemutatkozó nyílt napjaink nagy érdeklődésnek örvendenek.

 

A Nyitott Műhely életének meghatározó eseménye volt a 2017-es „Kis fekete projekt”, ahol három fekete alapruha született, amihez alkotóink kiegészítőket terveztek.

A projekt folytatásaként a Nyitott Műhely idén is pályázatot hirdet népi kézművesek, iparművészek és egyéni alkotók számára a "kis feketéhez" illő, a magyar népi fejviseletek motívumaiból, formáiból és technikai megoldásaiból építkező kiegészítők (ékszer, táska, kalap, sál, kabát) készítésére. 

Egy alkotó több tárggyal és tárgyegyüttessel is pályázhat. A pályázat nem titkolt célja, hogy a Nyitott Műhely alkotó közösségét új tagokkal bővítsük, így alkotópárosok jelentkezését is várjuk. Biztatunk mindenkit arra, hogy a 2017-es projekt alkotóit keresse fel, akik örömmel adnak tanácsot és nyitottak a közös gondolkozásra, alkotásra.

Az első Kis fekete projekt munkái és az alkotók elérhetősége a segédanyagok közt és az alábbi lapozgatható katalógusban található.

 

 

A pályázatra az online pályázati adatlap kitöltésével és az alkotás folyamatáról és az alkotásról készült fotókkal lehet. 

 

Jelentkezési lap

 

A pályamunkákról készült legalább 5 db jó minőségű fotót az alábbi linkre kérjük feltölteni: https://felho.hagyomanyokhaza.hu:5001/sharing/umh4tuCyx

 

A beérkezett fotók alapján 2020. augusztus 17-én a zsűri értékeli az anyagot. Az előválogatást követően a kiválasztott tárgyak alkotóit e-mailen és telefonon keressük meg a továbbiakkal kapcsolatban. Az alkotásokat augusztus 19-ig várjuk személyesen, vagy futárszolgálattal a Magyar Népi Iparművészeti Múzeum (1011 Budapest Fő utca 69.) címre eljuttatni. (Nyitvatartás: K: 10:00-18:00, Szerda: 10:00-18:00)

 

A munkák 2020. augusztus 20-án 18:15-kor kerülnek bemutatásra a Hagyományok Háza ünnepi programsorozatában a Corvin tér előtt.

 

A pályázat beküldési határideje: 2020. augusztus 14.

Az elkészült alkotásokat augusztus 19-ig kell leadni a Hagyományok Háza Nyitott Műhelyében (1011 Budapest, Fő utca 6.).  A leadás előtt, kérjük egyeztessen telefonon a Nyitott Műhely vezetőjével, Farkas Rékával a +36 70 377 2236 telefonszámon!

 

Segédanyagok:

Az alapruhák és szakirodalom

Folkpédia oldal gyönyörű, fejviseletekről készített fotói

A 2017-es projekt alkotói és alkotásai

 

További információ:

Farkas Réka

+36 70 377 2236

Hagyományok Háza Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Nyitott Műhely

1011 Budapest, Fő utca 6.

NyM

Interested in other programmes?

Subscribe to our newsletter and be the first to hear about our events and training.