Tár­sadalmi vál­lalkozások, he­lyi iden­titás és tudás - a Bud­apesti Brazil Nagykövet­ség kiállítása

A kézművesség tisztelete és annak öröksége áll a "Társadalmi vállalkozások, helyi identitás és tudás" című kiállítás középpontjában, mely a Budapesti Brazil Nagykövetséggel együttműködve a Hagyományok Háza Halmos-Karsai termében kerül megrendezésre. Ez az időszakos kiállítás egyedülálló lehetőséget kínál arra, hogy a látogatók közelebbről ismerkedjenek meg a kézműves hagyományokkal, megértve a múlt, a jelen és a jövő közötti mély összefüggéseket.

A "respekt" kifejezés latin eredetű, jelentése "újra megfigyelni". Arra hívja fel a figyelmet, hogy érdemes tudatosan és figyelmesen újra megnézni mindent, ami tiszteletet érdemel. Különösen így van ez a kézművességgel. Megláthatjuk a kézműves termékekben az idők során felhalmozódott tudást, a múltat, a jelent és a jövőt, melyek egyazon történetben fonódnak össze. Sőt, azáltal hogy megnézzük a kiállítás elemeit, mi is bekapcsolódhatunk a történetbe, új történeteket írhatunk és mondhatunk el, melyek új jelentést kaphatnak.

A nők természetükből kifolyólag irányítják a közösségek megszervezését és átalakulását. A társadalmi vállalkozások, mint a közösségi kézművesség fejlesztésének eszközei, elősegítik a helyi kultúrák és gazdaságok fellendítését, különösen Brazíliában. A kézművességbe való befektetés a tudás és javak újraelosztását is elősegíti, emlékeztetve minket arra, hogy minden alkotás a természeti erőforrásokból származik. A kézművesség értékelése ma, a média dominanciája és a környezeti válság idején, a tisztelet és elődeink értékelésének fontosságát hirdeti, felismerve, hogy azok, akik előttünk éltek, olyan alapokat helyeztek le, melyek erősebbé tesznek minket.

A Budapesti Brazil Nagykövetség a Magyar Népi Iparművészeti Múzeummal együttműködve 12 olyan társadalmi projektet mutat be, amelyek a nők szerepvállalását, a kézművességet, a fenntartható fejlődést és a környezetvédelmet kapcsolják össze. A tárlat az egyes projekteket ismertető leírásokon túl, fotókon és videókon keresztül mutatja be ezeket a női kézműves közösségeket és munkájukat. A kiállítás eredetileg 2020-ban került bemutatásra Genfben, a Szellemi Tulajdon Világszervezetében, majd 2021-ben a genfi Brazil Főkonzulátuson.

A kiállításra a belépés díjtalan. 

Rendezvényeink miatt a kiállítás látogathatósága az alábbiak szerint tér el:

  • 2024.02.21 szerda – 12:30-16:00 között látogatható
  • 2024.02.23. péntek – nem látogatható
  • 2024.03.02. szombat – nem látogatható
  • 2024.03.06. szerda – 15:00-ig látogatható
  • 2024.03.07. csütörtök – 15:00-ig látogatható

Felhívjuk kedves látogatóink figyelmét, hogy a ruhatár használata ingyenes és biztonsági okokból kötelező!

Kérjük, szíveskedjen a ruhatárban hagyni csomagját, esernyőjét és 30 cm (hosszú) x 25 cm (magas) x 15 cm (széles) méretnél nagyobb táskáját. Háton semmilyen méretű táska nem viselhető, a kis méretű hátitáskákat csak elől viselve vagy kézben lehet bevinni. Kabát kizárólag felöltve vihető be a kiállításokra, karon vagy vállon átvetve nem. Ha nem tartja magán a kabátot, kérjük, hogy a ruhatárba helyezze el azt. A fentieken kívül tilos a kiállítótérbe vinni palackot, ételt, italt, gyermekjátékot, illetve bármit, ami a műalkotásokat veszélyezteti. Megértésüket köszönjük!


 

 

Interested in other programmes?

Subscribe to our newsletter and be the first to hear about our events and training.