Farkas Gyula zeneszerző, karmester, zenepedagógus emlékére
Farkas Gyula 1950-ben az Állami Népi Együttes alapító tagja volt, és 1960-ig ott is végezte művészeti tevékenységét. Már ez idő alatt, 1952-ben megalapította a Rajkó Zenekart, amelynek karmestere, művészeti vezetője volt egészen haláláig.
1960-tól már csak a “rajkók” tanításának, hangszerelésnek és zeneművek komponálásának szentelte életét. Nagy klasszikus zeneszerzők – Liszt, Kodály, Bartók, Offenbach – műveit hangszerelte meg cigányzenekarra, amivel olyan egyedi hangzásvilágot alakított ki, amit világszerte szeretnek és csodálnak. Nagy részben ennek is köszönhetően vált világhírűvé és egyedülállóvá a Rajkó Zenekar. Ezzel a cigánymuzsikát az éttermek szűkös színpadairól a világ pódiumaira emelte. Olyan koncertező zenekart hozott létre, amely a világ összes földrészén meghódította a legnagyobb színházak és koncerttermek közönségének szívét. Egyedi pedagógiai módszerei miatt külföldön is nagy népszerűségre tett szert.
Életét a magyar cigányzene szolgálatának szentelte, és “rajkók” ezreit nevelte muzsikussá. A magyar kultúra és művelődéstörténet kiváló alakja, a múltat és a jelent kötötte össze nagy tudásával, értékmentő tenni akarásával – fogalmaztak.
Közreműködik a Magyar Állami Népi Együttes zenekara Radics Ferenc vezetésével