„In­dulj el egy úton…” – barangolás mag­yar né­pra­jzi tá­jakon

Lázár Zsófia könyvsorozatával és játékos eszközök segítségével bemutatjuk Magyarország néprajzi tájegységeit és azok főbb jellemzőit. A foglalkozás hasznos kiegészítés lehet a néprajz, népművészet oktatásakor, hiszen a könyv grafikai megjelenítésével és az izgalmas pop-up technikával felkeltheti a kamaszok érdeklődését is. A múzeumunk gyűjteményéből tárgyak kerülnek elő, amiket meg is lehet érinteni. A foglalkozás szorosan kapcsolódik az 5. osztályos hon- és népismeret tantárgy anyagához, annak jó kiegészítése. A foglalkozáshoz kapcsolt kézműves részben bőrművességgel vagy különféle szálas anyaggal ismerkednek meg a diákok, és sajátíthatnak el mesterségbeli technikákat. A néprajzi ismeretközvetítés mellett fontos és hasznos a tárgyalkotó tevékenység is.

Tantárgyi kapcsolódás: magyar nyelv és irodalom, hon- és népismeret, történelem, társadalmi és állampolgári ismeretek, dráma és tánc, technika, életvitel és gyakorlat, vizuális kultúra

Fejleszthető kompetenciák: esztétikai érzék, finommotorikus mozgás, alkotó kedv, test séma, logika, problémamegoldó gondolkodás, koncentráció, szabályok követése, kreativitás, kutató attitűd, figyelemmegtartás

 

Időtartam: 120 perc (55 perc múzeumi óra, 10 perc szünet, 55 perc kézműves-foglalkozás)

Létszám: 1 osztály (max. 30 fő)

Részvételi díj:

20 fő alatt: 20 000 Ft/foglalkozás
21-30 fő: 30 000 Ft/foglalkozás
31 főtől kérje árajánlatunkat

(Ez az összeg tartalmazza a belépőjegy árát, a múzeumpedagógiai foglalkozás költségét, a kézműves foglalkozás és annak alapanyagának díját.)

Időpont: megegyezés szerint, előzetes bejelentkezéssel. Kérjük, legkésőbb másfél héttel korában foglaljanak időpontot!

Cím: Magyar Népi Iparművészeti Múzeum, 1011 Budapest Fő utca 6.

Allergének: A foglalkozások alkalmával előfordulhat, hogy allergén anyagokat használunk (mogyoró, dió, liszt, tojás, tejtermék, gyapjú stb.), ezért kérjük a pedagógusokat, amennyiben a csoportban van allergiás gyermek, kérjük jelezze múzeumpedagógusunk felé, hogy fokozott figyelem mellett találjunk módot az alkotás lehetőségére.

 

Bejelentkezés és információ:

Gál Boglárka

múzeumpedagógus

(+36) 30 530 3033

Farkas Réka

Nyitott Műhely

(+36 1) 225 6014
(+36) 70 377 2236

Interested in other programmes?

Subscribe to our newsletter and be the first to hear about our events and training.