Intézmény nyilvántartási száma: B/2020/000425
Képzés nyilvántartásba vételi szám: VI/749/2021/KOZMUVFO
***
A következő képzés dátumát a honlapunkon tesszük közzé.
***
A tanfolyamon a résztvevők megismerhetik a magyar népviseletek és ékszerek táji jellegzetességeit, típusait.
Megtanulhatják a népi ékszerek díszítő–jelölő funkcióit, hagyományosan felhasznált anyagait és a gyöngyből készült ékszerek tervezési módjait, valamint jártasságot szerezhetnek a különböző fűzési technikával készült gyöngyszalagok, gyöngygallérok, csipkegyöngyök elkészítésében. Részletesen megismerik a kalotaszegi párta készítési módját, megtanulják a gyöngyfűzéshez kapcsolódó textilmunkák alapjait, a gyöngyhímzés területéről szerezhetnek alaptechnikákat, melyeket mai viselhető darabokra alkalmazni tudnak.
A tanfolyamon megszerzett tudás iskolarendszeren belüli és kívüli tevékenységi formákban gyerekek és felnőttek részére egyaránt továbbadható.
A tanfolyam vizsgával zárul, melyen a gyakorlati bemutató része a tanfolyam közben elkészített és befejezett magas színvonalú tárgyak bemutatása, valamint egy tájegységről kiválasztott ékszerről pontos néprajzi- elméleti, gyakorlati és technikai leírás készítése.
Ajánljuk pedagógusoknak, közművelődési szakembereknek, és mindenkinek, aki már valamilyen jártasságot szerezett a gyöngyfűzés területén, és szeretné jobban elmélyedni benne.
Oktató: Péter Szidónia népi iparművész
Időtartama: 60 óra, 12 alkalom
Tanfolyami órák: hetente egyszer, hétköznap délután
További információ:
Benedek Krisztina
(+36 20) 359 3289
Nyakékek, gyöngygallérok, párták
A népi ékszerkészítő tanfolyam végzett hallgatóinak munkái