A népművészeti anyanyelv elsajátítása vizuális neveléssel és játékkal kisiskolás korban
Intézmény nyilvántartási száma: B/2020/000425
Képzés nyilvántartásba vételi szám: 9-162/2018
***
A következő képzés dátumát a honlapunkon tesszük közzé.
***
Ezt a képzésünket kifejezetten általános iskolai pedagógusoknak és a 7-9 éves korú gyermekekkel foglalkozó közművelődési szakembereknek, szabadidő szervezőknek ajánljuk.
A továbbképzés célja a pedagógusok, szabadidő szervezők néprajzi ismereteinek, szemléletmódjának gyakorlatorientált bővítése, népművészetünk formavilágának, díszítő motívumainak megismertetése, és azok játékos továbbadásának módszertana. Szeretnénk, hogy végzett hallgatóink a kapott ismeretek segítségével legyenek képesek olyan foglalkozásokat tartani, játékeszközöket készíteni, amelyek a játékélmény mellett észrevétlenül becsempészik a gyerekek vizuális memóriájába a népművészeti mintákat. A résztvevők megismerkedhetnek az egyes játéktípusokkal, megbeszélik azok oktatásban betöltött szerepét, játékszabályokat alkotnak és értelmeznek.
A program résztvevői megismerkedhetnek többek közt a fafaragás különféle motívumkincsével, pl. az áttört padtámlákkal. Ízelítőt kaphatnak a különféle hímzésfajták iskolai beilleszthetőségének lehetőségeiből, pl. keresztszemes, rátétes minták. Találkozhatnak a bútorfestés, a fazekasság és a népviseletek tájegységenkénti változataival.
A játékkészítő blokkok játéktípusai többek közt sziluett játék, dominó, játékos mértan, kirakó, kártyajáték, társasjáték, torpedó. Az alkotó-vizuális blokkban pecsétkészítés, nyomatok készítése fonallal, papírdúccal, mesekönyv-lap és öltöztető baba készítése, papírmaséból kályhacsempe készítése van (sok egyéb mellett) a kínálatban.
Oktató: Sevella Zsuzsanna fejlesztőpedagógus, játékfejlesztő
Időtartama: 60 óra, 8 alkalom
További információ:
Benedek Krisztina
(+36 20) 359 3289