Mesélő tar­isznya ki­helyez­ett foglalkozás

(Budapest és Pest megyei oktatási intézmények számára)

Most a muzeológus veszi nyakába a vándortarisznyát, és indul el a gyerekekhez, érdekes múzeumi tárgyakkal, jeles napokhoz kötődő népmesékkel, dalokkal. A rendhagyó óra során több gyerekhez is eljuttatjuk, „megtapinthatóvá tesszük” a múzeumi raktár mélyén rejlő kincseket, ízelítőt adunk a néphagyományból kisebbeknek és nagyobbaknak.
Van egy kancsónk-hogy nevezik őt? Mire használták a butellát? Miért vannak ember alakú formák is? Mitől csali a korsó? Még sok más kérdést válaszolunk közösen meg. A program kézműves foglalkozással zárul, így mindenki hazavihet kézzelfogható emléket.

Tantárgyi kapcsolódás: magyar nyelv- és irodalom, hon- és népismeret, történelem, társadalmi és állampolgári ismeretek, dráma és tánc, technika, életvitel és gyakorlat, vizuális kultúra

Fejleszthető kompetenciák: esztétikai érzék, finommotorikus mozgás, alkotó kedv, test séma, logika, problémamegoldó gondolkodás, koncentráció, szabályok követése, kreativitás, figyelemmegtartás

Időtartam: 45 perc

Létszám: 1 osztály (max. 30 fő)

Részvételi díj:

20 fő alatt: 20 000 Ft/foglalkozás
21-30 fő: 30 000 Ft/foglalkozás
31 főtől kérje árajánlatunkat

(Ez az összeg tartalmazza a múzeumpedagógiai foglalkozás költségét, a kézműves-foglalkozást és annak alapanyag díját, valamint a kiszállási díjat.)

Időpont: megegyezés szerint, előzetes bejelentkezéssel. Kérjük, legkésőbb másfél héttel korában foglaljanak időpontot!

Cím: Magyar Népi Iparművészeti Múzeum, 1011 Budapest Fő utca 6.

 

Bejelentkezés és információ:

Gál Boglárka

múzeumpedagógus

(+36) 30 530 3033

Farkas Réka

Nyitott Műhely

(+36 1) 225 6014
(+36) 70 377 2236

Interested in other programmes?

Subscribe to our newsletter and be the first to hear about our events and training.