Szőcs Bol­di­zsár me­séi

Beszédes Valéria Népmesetár
$1 000,00
    Kiadás éve
    2004
    ISBN Szám
    9638643722
    Nyelv
    magyar
    Szerkesztő
    Format
    Könyv B5
    Terjedelem
    88 oldal

    Könyvünk a székelykevei (Szerbia) Szőcs Boldizsár (1911–2001) nyolc meséjét tartalmazza. A mesék többsége a bukovinai hagyományból való, a mesélő nagyszüleitől, falubeli mesemondó bácsitól hallotta, mint a jó és rossz griff-testvéreket szerepeltető Tündér Ilona vagy A fekete bika története címűt.  Szándékosan került ezek közé két, kifejezetten Illyés Gyula Hetvenhét magyar népmese c. könyvéből vett mese, a Teríts, teríts, asztalkám és az Erős Jankó. Így közismert szüzséket is olvashatnak az érdeklődők „autentikus” változatban, a szakmai közönség számára pedig a folklór és a „hivatásos” irodalom közti kölcsönös kapcsolatot „élőben” illusztráljuk.
    Gyűjtötte, válogatta, a kísérő tanulmányt írta Beszédes Valéria szabadkai népmesekutató.

    Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

    A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

    Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

    Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!