Csán­gó­ma­gyar da­los­könyv

A rendszerváltás után két erdélyi kutató, Seres András és Szabó Csaba munkájaként jelent meg a „Csángómagyar daloskönyv” című monumentális kötet, amely 390 moldvai magyar népdalt tartalmaz.
$8 500,00
    Kiadás éve
    2013
    Nyelv
    magyar
    Szerkesztő
    Format
    Könyv A4
    DVD-ROM-melléklettel
    Terjedelem
    577 oldal
    Moldva 1972–1988

    A dallamok többségét Seres András gyűjtötte 1972 és 1988 között, az akkori Románia igen nehéz gyűjtési körülményei ellenére. A daloskönyv borítótervét és gazdag illusztrációs anyagát Szervátiusz Tibor készítette. A kötet dallamait Szabó Csaba kottázta le nagy aprólékossággal, a kottákhoz gazdag jegyzetanyagot, zenei és szövegmutatókat, részletes tájszójegyzéket mellékelt. A munka méltán vívta ki a szakma elismerését úgy Magyarországon, mint Romániában.

    A kötetet a Héttorony Kiadó adta ki 1991-ben az akkori Művelődésügyi és Közoktatási Minisztérium támogatásával kis példányszámban, Romániában nem is forgalmazták. Ezért igen fontos a kötet újbóli megjelenése: a Hagyományok Háza a hasonmás kiadást a mai igényeknek megfelelően hangzó DVD-ROM-melléklettel egészítette ki. A moldvai magyarság dalai iránt érdeklődő szakmai közönség együtt tanulmányozhatja a hangzó anyagot a lejegyzésekkel, ugyanakkor a kiadvány a népzenei revival mozgalmak számára is fontos dallamanyagot kínál. Pávai István bevezető tanulmányában a szerzők munkásságáról és a „Csángómagyar daloskönyv” keletkezésének történetéről kap tájékoztatást az olvasó.

    Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

    A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

    De­cem­ber 6-án in­dul az Ün­nep­vá­ró for­ga­tag

    Az idén december 6. és 8. között megrendezésre kerülő Ünnepváró Forgatag koncertekkel, bábelőadássokkal, ajándékkészítő műhelyekkel, mesével, gyerektáncházzal, kézműves vásárral és mesterségbemutatókkal, valamint kedvezményes kiadványárusítással várja a látogatókat. 

    WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

    Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

     

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!