A gy­er­meknek mese kell

A kiadvány 10 tanulmányt ölel fel. Hiánypótló kötet. Elsődleges célja hogy a pedagógia és a népmese kapcsolatán alapuló módszereket, gyakorlatokat bemutassa, erre vonatkozó értekezéseket közzétegyen.
$3 500,00
    Release year
    2017
    ISBN Number
    9789637363924
    Publisher
    Pages
    240 oldal
    A mese szerepe az óvodai és iskolai nevelésben

    A mindösszesen 10 tanulmányt tartalmazó tanulmánykötetet az a felismerés hozta létre, hogy a pedagógia és a népmese kapcsolatán alapuló módszerek, jó gyakorlatok bemutatása és az erre a témára fókuszáló értekezések közlése még nem történt meg a hazai mese tematikájú munkák között. A kötet egy olyan átfogó, színes témakörű módszertani indíttatású munka, amelyik egy nagy űr betöltésére hivatott, s amelyet szívesen forgat minden pedagógus, közművelődési szakember, könyvtáros, szülő és számos érdeklődő.

    A kötet célja, hogy a mese szerepének, jelentőségének, komplex módszertanának korszerű megközelítése(i) révén motiváló élményt és gyakorlati segítséget nyújtson óvodapedagógusoknak, tanítóknak a mindennapi mesefeldolgozásokhoz.

    A szerzők és a szerkesztő legfőbb törekvése a jó gyakorlatok bemutatása a mese alkalmazásának lehetséges területein, mindenekelőtt az intézményes oktatás-nevelés keretei között a gyermeki személyiségfejlődés szolgálatában, valamint a mese terápiás célú alkalmazásakor.

    A kötet tanulmányai módszertani szempontból rendkívül gazdag, változatos, elsősorban az óvodai nevelőmunkát jól segítő, korszerű szemléletmódú munkák.

     

    Tartalomjegyzék

     

    Jenei Teréz: A népmesék pedagógiai értéke

    Mező Katalin: A mese szerepe a kreativitás fejlődésében

    Kis Gábor: Bevezetés a tündérmesébe. A tündérmesék sajátosságai és szerepük az óvodáskorú gyermek nevelésében

    Bujdosóné Papp Andrea: Gyermeknyelv – Mesenyelv. A meseélmény szerepe a kommunikációs kompetencia fejlesztésében

    Bujdosó Mária: A mese és az alkotói fantázia – A fantázia szülte alkotás

    Hovánszki Jánosné – Tamásiné Dsupin Borbála – Dulainé Madarász Annamária: Zenehallgatásra ajánlott énekes mesék pedagógusoknak

    Balogh Beáta – Kovácsné Fazekas Mónika: Irodalmi nevelés az óvodában. A népmese mint pedagógiai projektalap - jó gyakorlat

    Mező Ferenc: Az IPOO kreatív meseterápia

    Csutak Zoltán: Naplómese. Az én mint teremtett másik, avagy feltárás, mese és megváltás a pszichodrámában

    Schéder Veronika: A mesék szerepe a gyógypedagógiai gyermek-lovasterápiában

    Folk_ME has been in­tro­duced in Qatar

    Hungarian Heritage House’s digital music education program, which garnered interest from several countries, opening up new opportunities for collaboration.

    Interested in other programmes?

    Subscribe to our newsletter and be the first to hear about our events and training.