A le­tűnt pa­rasz­ti vi­lág nyo­má­ban, Pi­lis­ma­ró­ton

„Nagy örömömre szolgál útjára bocsátani az évezredes múltú Pilismarót néprajzi monográfiáját, mert a szerényen megfogalmazott cím mögött valójában egy minden néprajzi témára kiterjedő teljes monográfiát üdvözölhetünk."
$3 500,00
    Kiadás éve
    2012
    ISBN Szám
    9789637363689
    Nyelv
    magyar
    Format
    Könyv A4
    Terjedelem
    424 oldal
    Életmódtörténeti, néprajzi tanulmányok

    „Szerencsés egybeesés, hogy adatgyűjtője, írója történelemtanár, ennél fogva a népélet minden területe a történelembe ágyazva, levéltári kutatásokra támaszkodva kerül bemutatásra. Ugyanakkor a műben elénk táruló életmód hiteles bemutatását hosszas, aprólékos terepmunka, kitartó gyűjtés és saját élményei támasztják alá…
    Olvasás közben megtanuljuk becsülni azokat, akik mindezt megélték, olykor elszenvedték, hiszen számunkra már elképzelhetetlen az, amit ők tettek, fizikai és lelkierővel bírtak.
    Előadásmódja lendületes, helyi ízes, népi kifejezésekkel, hangulatfestő szavakkal átszőtt, és nem hiányoznak a megszokott néprajzi kategóriák sem...
    Ajánlom minden néprajz iránt érdeklődő lokálpatriótának, legfőképpen Pilismarót minden korosztályának, hiszen ritkán tarthatnak annál nagyobb ajándékot a kezükben, mint saját múltjukat, elődeik nyomtatásban rögzített, sok-sok fényképpel illusztrált életét.” (Kövecses Varga Etelka néprajzkutató ajánlása)

    Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

    Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

    Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

    A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!