Lajt­ha Lász­ló Szé­ki gyűj­té­sé­nek brá­csa­szó­la­mai Nagy Zsolt le­jegy­zé­sé­ben

Népzenei füzetek – Hangszeres népzenei példatár
$1 000,00
    Kiadás éve
    2002
    Nyelv
    magyar
    Format
    Könyv A4
    spirál
    Terjedelem
    32 oldal

    ISMN M-900525703

    A brácsaszólam lejegyzése a Pátria Néprajzi Hanglemezsorozat részeként 1941 februárjában Budapesten rögzített felvételekről történt. Ezeken felváltva játszott Ferenczi Márton „Zsuki” (született 1880-ban) és id. Ádám István (1888), valamint Mikó Albert (1908) kontrás és ifj. Ferenczi Márton (1905) bőgős.

    A bevezetőben Mohácsy Albert és Nagy Zsolt összefoglalják a széki banda harmonizálásáról szóló ismereteket, majd következnek a dallamok tánctípusok szerint csoportosítva. A szerkesztők a kötetet az egyszerű, „egyenes” muzsika kedvelőinek ajánlják.

     

    Új, for­ma­bon­tó di­vat­szín­há­zi elő­adás

    A Hagyományok Háza Körforgásban című új, összművészeti produkciója egy nem mindennapi divatbemutató formájában eleveníti fel a témát átjáró örök kérdéseket: miként helyezheti új kontextusba a kortárs művészet a múltat, a hagyomány miként tud jelen lenni és alapot szolgáltatni a művészeti fejlődésnek. 

    A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

    2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

    Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

    2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!