Lajt­ha Lász­ló Szé­ki gyűj­té­sé­nek brá­csa­szó­la­mai Nagy Zsolt le­jegy­zé­sé­ben

Népzenei füzetek – Hangszeres népzenei példatár
$1 000,00
    Kiadás éve
    2002
    Nyelv
    magyar
    Format
    Könyv A4
    spirál
    Terjedelem
    32 oldal

    ISMN M-900525703

    A brácsaszólam lejegyzése a Pátria Néprajzi Hanglemezsorozat részeként 1941 februárjában Budapesten rögzített felvételekről történt. Ezeken felváltva játszott Ferenczi Márton „Zsuki” (született 1880-ban) és id. Ádám István (1888), valamint Mikó Albert (1908) kontrás és ifj. Ferenczi Márton (1905) bőgős.

    A bevezetőben Mohácsy Albert és Nagy Zsolt összefoglalják a széki banda harmonizálásáról szóló ismereteket, majd következnek a dallamok tánctípusok szerint csoportosítva. A szerkesztők a kötetet az egyszerű, „egyenes” muzsika kedvelőinek ajánlják.

     

    Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

    A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

    Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

    Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!