Ki­ha­ló mes­ter­sé­gek a szak­kép­zés­ben

A gyékény, szalma, csuhétárgykészítő képzés a Hagyományok Házában

 

A népi kézműves mesterségek oktatása elmélyült szakmai tudást és alapos módszertani felkészültséget igényel. A szakajtókötő, székkötő, szalmakalapvarró, gyékényszövő mesterek tudása a hagyományozódás megszűnését követően egy korábban nem létező, de ezeket a mesterségeket egybegyűjtő új szakképzésben él tovább. A Gyékény-, szalma-, csuhétárgykészítő képzést több évtizede indítja intézményünk, a végzett hallgatóink alkotókként, oktatókként viszik tovább, és emelik be a jelenbe megszerzett tudásukat.

Meghívott vendégeinkkel beszélgetve mutatjuk be a képzés indulását, a hallgatókkal közös gyűjtőutak eredményeit, és feltesszük azt a kérdést, hogy a megőrzésen túl hogyan hasznosulhat ma ez a tudásanyag.

 

Célcsoport

A népi kézművesség oktatása és a szakmai képzések iránt érdeklődők

 

Előadók

Legeza Márta, Szabó Erzsébet

 

Meghívott vendégek 

Kiss Tünde, Bárány Mária és Ferenc Rita  

 

Szár­nya­ló ze­nei öt­le­tek

Május 2-án ismét izgalmas zenei kísérletnek lehetünk szem- és fültanúi, a Hagyományok Háza Népzenei inkubátor programjában, ezúttal ugyanis három tehetséges és kreatív népzenész öltöztet új köntösbe egy közismert magyar népmesét, A szorgalmas és a rest leány történetét. A Cinka triót Paár Julcsi mentorálja.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!