Víz­mel­lé­ki nép­ze­ne

Népzenei füzetek – Hangszeres népzenei példatár DVD melléklettel
$3 500,00
    Kiadás éve
    2019
    Format
    Könyv A4
    DVD-melléklettel
    Terjedelem
    132 oldal
    Kozák József ádámosi prímás dallamai

    A Hangszeres Népzenei Példatár sorozat jelen kiadványa az erdélyi Kis-Küküllő mente magyar népzenéjét mutatja be, az ádámosi zenekar játékán keresztül. A kötettel az 1935-ös születésű Kozák József prímás játéka és repertoárja, valamint annak kontra-bőgő kísérete válik könnyen elérhetővé, megtanulhatóvá, melyhez segítséget nyújtanak a hegedűszólam és a kísérő harmóniák pontos lejegyzései. A kötetben szerepel Pávai István leírása a Vízmellék népzenéjéről és tánchagyományairól, ismertető a prímás játéktechnikájáról, a kísérőhangszeresekről és a dallamok kíséretmódjáról. A kottás lejegyzések után a dallamok szövegei, valamint az ádámosi zenészekkel készült gyűjtések adatai is helyet kaptak. A tanuláshoz nagy segítséget jelentenek a dallamokról készült hang- és videófelvételek, ezek a DVD-mellékleten megtalálhatók. A kiadvány nem titkolt célja, hogy a Vízmellék népzenéjének bemutatásához a táncházakban méltán népszerű szászcsávási zene mellett a régies játékmódot megőrző ádámosi zenekar játéka is közkedveltté váljon.

    Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

    Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

    Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

    A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!