Víz­mel­lé­ki nép­ze­ne

Népzenei füzetek – Hangszeres népzenei példatár DVD melléklettel
$3 500,00
    Kiadás éve
    2019
    Format
    Könyv A4
    DVD-melléklettel
    Terjedelem
    132 oldal
    Kozák József ádámosi prímás dallamai

    A Hangszeres Népzenei Példatár sorozat jelen kiadványa az erdélyi Kis-Küküllő mente magyar népzenéjét mutatja be, az ádámosi zenekar játékán keresztül. A kötettel az 1935-ös születésű Kozák József prímás játéka és repertoárja, valamint annak kontra-bőgő kísérete válik könnyen elérhetővé, megtanulhatóvá, melyhez segítséget nyújtanak a hegedűszólam és a kísérő harmóniák pontos lejegyzései. A kötetben szerepel Pávai István leírása a Vízmellék népzenéjéről és tánchagyományairól, ismertető a prímás játéktechnikájáról, a kísérőhangszeresekről és a dallamok kíséretmódjáról. A kottás lejegyzések után a dallamok szövegei, valamint az ádámosi zenészekkel készült gyűjtések adatai is helyet kaptak. A tanuláshoz nagy segítséget jelentenek a dallamokról készült hang- és videófelvételek, ezek a DVD-mellékleten megtalálhatók. A kiadvány nem titkolt célja, hogy a Vízmellék népzenéjének bemutatásához a táncházakban méltán népszerű szászcsávási zene mellett a régies játékmódot megőrző ádámosi zenekar játéka is közkedveltté váljon.

    De­cem­ber 6-án in­dul az Ün­nep­vá­ró for­ga­tag

    Az idén december 6. és 8. között megrendezésre kerülő Ünnepváró Forgatag koncertekkel, bábelőadássokkal, ajándékkészítő műhelyekkel, mesével, gyerektáncházzal, kézműves vásárral és mesterségbemutatókkal, valamint kedvezményes kiadványárusítással várja a látogatókat. 

    Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

    A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

    WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

    Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

     

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!