Tud­ja Is­ten, ki­nek su­bát, ki­nek gu­bát

Játékgyűjtemény és foglalkoztató munkafüzet szűrhímzés és fafaragás motívumokkal
$4 800,00
    Kiadás éve
    2017
    ISBN Szám
    9789637363979
    Format
    Könyv A4
    Terjedelem
    60 (füzet) + 90 (játéklapok)

    A Tudja Isten, kinek subát, kinek gubát – Játékgyűjtemény és foglalkoztató szűrhímzés és fafaragás motívumokkal egy interaktív készségfejlesztő játék főként 4–9 éves gyermekek számára. A gyermekek a pedagógusok, szülők, családtagok segítségével a különféle minták, motívumok útján felfedezhetik az őket körülvevő világot.

    A játékgyűjtemény érdekessége, hogy a benne található kártyák többféle játékra is lehetőséget adnak: alkalmasak ötfajta memóriajátékra, lehet velük barkochbázni, lottót, sudoku-t játszani, de kirakózni és torpedózni is lehet velük. A játékcsomag szórakoztat és fejleszt is egyszerre, részt vehet benne a család és tartalmas időtöltés.

    A szerző nagy hangsúlyt fektetett mind a személyes kompetenciák, mind a társas kompetenciák fejlesztésére. Az alkotás, a művészi kifejezés, a mese világán keresztül könnyen átélhető, megtapasztalható ismeretekhez kívánja juttatni a gyerekeket.

    Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

    2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

    Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

    Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

    A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

    2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!