Szé­ki la­ko­da­lom

A széki lakodalom teljes és részletes bemutatása az 1980-as évekből, dalgyűjteménnyel, gazdag fényképanyaggal és hangzó melléklettel.
$3 500,00
    Kiadás éve
    2014
    Szerkesztő
    Format
    Könyv B5
    CD-ROM-melléklettel
    Terjedelem
    231 oldal
    Szék honismereti bibliográfiája

    Az erdélyi Szék, a táncházmozgalom mintájául szolgáló község a Kárpát-medence egyik legjobban kutatott települése. Szinte végeláthatatlan a publikált írások, hangfelvételek száma, jelen kötetünk mégis egyedülálló a maga nemében. Helyet kapott benne a Gráfik Imre tollából a Szék történetéről és népszokásairól már megjelent írások mellett a széki lakodalom teljes és részletes bemutatása az 1980-as évekből, amikor a gazdag néphagyományok még elevenen éltek. Turbéky Dénes 98 színes felvételén időrendben végigkövethetjük a lakodalom menetét. A képek, valamint a helyszínen készült hangfelvételek megtalálhatók az Árendás Péter által szerkesztett CD-ROM-on is. A felvételeken Ádám István „Icsán” és Dobos Károly bandája muzsikál, de belehallgathatunk a vőfélyversekbe és a templomi szertartás részleteibe is. A kötet részét képezi még tíz lakodalmas dallam kottás közlése, valamint Széki Soós János néhány életképe a széki múltról és jelenről.
    Varga Sándor, a kötet lektora állította össze Szék község teljes honismereti bibliográfiáját; 57 oldalon keresztül kereshetők a Székkel kapcsolatban megjelent közlések.

    WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

    Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

     

    De­cem­ber 6-án in­dul az Ün­nep­vá­ró for­ga­tag

    Az idén december 6. és 8. között megrendezésre kerülő Ünnepváró Forgatag koncertekkel, bábelőadássokkal, ajándékkészítő műhelyekkel, mesével, gyerektáncházzal, kézműves vásárral és mesterségbemutatókkal, valamint kedvezményes kiadványárusítással várja a látogatókat. 

    Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

    A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!