Mold­va

Draskóczy Lídia, Horváth Gyula, Kerényi Róbert, Nyíri László Hangfelvételek néptáncoktatáshoz CD
$2 000,00
    Kiadás éve
    2015
    Nyelv
    magyar
    Format
    CD

    Az 1990-es évek elején a moldvai csángók népzenéje és néptánca nagy sikerrel tört be a táncházakba. Hirtelen országszerte népszerűek lettek a Kárpát-medence hagyományától eltérő jellegű táncok, hangszerek, dallamok. Kiadványunk az eddigi legteljesebb gyűjteménye a moldvai magyarok tánczenéjének: csaknem ötven dallamot adunk közre, kifejezetten tánctanítás céljára.
    A moldvai magyarok táncai középkorias jellegűek, a Kárpát-medencében gyakori egyéni műfajok itt hiányoznak. A motívumismétlő, strófikus vagy szakaszos szerkezetű táncokra a kollektivitás jellemző, térformájuk szerint körtáncok, kör és páros formát ötvöző, valamint páros táncok. A táncok nevének azonosításához összefoglaló táblázat készült, amelyben a csángó névváltozatok mellett a román nevet és a táncházakban használt elnevezést is megtalálhatják.

    Draskóczy Lídia – hegedű
    Horváth Gyula – koboz
    Kerényi Róbert – furulya, kaval
    Nyíri László – hegedű
    Táncos szakértők: Barsi Csaba, Fülöp Attila, Zoltán Eszter

    WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

    Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

     

    De­cem­ber 6-án in­dul az Ün­nep­vá­ró for­ga­tag

    Az idén december 6. és 8. között megrendezésre kerülő Ünnepváró Forgatag koncertekkel, bábelőadássokkal, ajándékkészítő műhelyekkel, mesével, gyerektáncházzal, kézműves vásárral és mesterségbemutatókkal, valamint kedvezményes kiadványárusítással várja a látogatókat. 

    Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

    A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!