Ma­gyar nép­ze­nei dal­lam­gyűj­te­mény. Bő­gő­mel­lék­let

Mohácsy Albert CD-melléklettel Népzenei füzetek – Hangszeres népzenei példatár
$3 000,00
    Kiadás éve
    2004
    Nyelv
    magyar
    Szerző
    Format
    Könyv A4
    CD
    Terjedelem
    136 oldal
    Dél-Dunántúl (Sárköz, Somogy), Mezőség (Szék, Magyarpalatka), Kalotaszeg, Szatmár, Kis-Szamos völgye (Bonchida)

    ISMN M-900525765

    Mohácsy Albert  nagybőgősök számára dolgozta fel ugyanannak a hat tájegységnek a zenei anyagát, amelynek a feldolgozása már megjelent sorozatunkban hegedűsök és brácsások számára.  A szerző célja olyan tanítási-tanulási segédanyag létrehozása volt, amely kiindulás lehet a népzenét tanulni kezdők részére, nem pótolhatja azonban minél több – és többféle – eredeti felvétel alapos ismeretét. A hangszeres népzeneoktatás legkülönfélébb „terepein” (zeneiskola, tanfolyamok, hazai és külföldi táborok) szerzett tapasztalatai alapján  hangsúlyozza a személyre szabott foglalkozások mellett a közös muzsikálás fontosságát, hiszen  az így szerzett élmények adják a legélénkebb ösztönzést a növendékeknek. A bőgősök számára készített változatban mindegyik tájegység esetében a dialektus tánc- és zenei életének rövid bemutatása, az alkalmazható tánczenei kíséretmódok ismertetése, majd a hegedű alapdallammal együtt közzétett bőgőszólam található (basszuskulcsban és betűkottával egyaránt).

    A dallamgyűjtemény anyaga a következő tájegységekről való: Dél-Dunántúl (Sárköz, Somogy), Mezőség (Szék), Kalotaszeg, Szatmár, Mezőség (Magyarpalatka), Kis-Szamos völgye (Bonchida).

    De­cem­ber 6-án in­dul az Ün­nep­vá­ró for­ga­tag

    Az idén december 6. és 8. között megrendezésre kerülő Ünnepváró Forgatag koncertekkel, bábelőadássokkal, ajándékkészítő műhelyekkel, mesével, gyerektáncházzal, kézműves vásárral és mesterségbemutatókkal, valamint kedvezményes kiadványárusítással várja a látogatókat. 

    WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

    Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

     

    Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

    A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!