Ma­gyar nép­ze­nei dal­lam­gyűj­te­mény. Bő­gő­mel­lék­let

Mohácsy Albert CD-melléklettel Népzenei füzetek – Hangszeres népzenei példatár
$3 000,00
    Kiadás éve
    2004
    Nyelv
    magyar
    Szerző
    Format
    Könyv A4
    CD
    Terjedelem
    136 oldal
    Dél-Dunántúl (Sárköz, Somogy), Mezőség (Szék, Magyarpalatka), Kalotaszeg, Szatmár, Kis-Szamos völgye (Bonchida)

    ISMN M-900525765

    Mohácsy Albert  nagybőgősök számára dolgozta fel ugyanannak a hat tájegységnek a zenei anyagát, amelynek a feldolgozása már megjelent sorozatunkban hegedűsök és brácsások számára.  A szerző célja olyan tanítási-tanulási segédanyag létrehozása volt, amely kiindulás lehet a népzenét tanulni kezdők részére, nem pótolhatja azonban minél több – és többféle – eredeti felvétel alapos ismeretét. A hangszeres népzeneoktatás legkülönfélébb „terepein” (zeneiskola, tanfolyamok, hazai és külföldi táborok) szerzett tapasztalatai alapján  hangsúlyozza a személyre szabott foglalkozások mellett a közös muzsikálás fontosságát, hiszen  az így szerzett élmények adják a legélénkebb ösztönzést a növendékeknek. A bőgősök számára készített változatban mindegyik tájegység esetében a dialektus tánc- és zenei életének rövid bemutatása, az alkalmazható tánczenei kíséretmódok ismertetése, majd a hegedű alapdallammal együtt közzétett bőgőszólam található (basszuskulcsban és betűkottával egyaránt).

    A dallamgyűjtemény anyaga a következő tájegységekről való: Dél-Dunántúl (Sárköz, Somogy), Mezőség (Szék), Kalotaszeg, Szatmár, Mezőség (Magyarpalatka), Kis-Szamos völgye (Bonchida).

    Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

    A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

    Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

    A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!