Du­nán in­nen, Du­nán túl

Vikár László Könyv, az azonos című CD külön rendelhető.
$2 000,00
    Kiadás éve
    2003
    ISBN Szám
    9638632488
    Nyelv
    magyar
    Szerző
    Szerkesztő
    Format
    Könyv A5
    Terjedelem
    320 oldal
    Gyűjtőnapló. 1952. január 17 – 1964. május 1.

    A könyv naplójegyzetei az ötvenes évek Magyarországát idézik, a népzenegyűjtő nehézségein és küzdelmein keresztül mutatva be egy olyan kort, amelyben a padláslesöprések mindennaposak voltak, amikor vidéken gyanús volt minden (városi) idegen, amikor a határ mellett lévő településekre csak határsáv-igazolvánnyal lehetett belépni.

    Vikár László a Magyar Tudományos Akadémián 1953-ban megalakult Népzenekutató Csoportja megbízásából több mint egy évtizeden keresztül 17 megye 176 falujában 4471 népdalt gyűjtött. Ez alatt az idő alatt közel 300 napot töltött helyszíni kutatással. A kötet erről a nagyarányú gyűjtő- és kutatómunkáról számol be, korabeli terepnapló és egyéb helyszíni feljegyzések alapján. Valódi kordokumentum, amely az 1950-es, '60-as évek Magyarországát mutatja be a népzenekutató naplójegyzetein keresztül. A kötetet a szerző saját lejegyzésű kézírásos kottái, rajzai, fényképfelvételei gazdagítják.

    Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

    Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

    Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

    A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!