Bar­tók Bé­la éle­te le­ve­lei tük­ré­ben

Bartók Béla életéhez legközvetlenebbi forrásul levelei szolgálnak, melyek családi életének eseményeit éppúgy őrzik, mint a szakmai pálya történetét.
$3 500,00
    Kiadás éve
    2007
    Nyelv
    magyar
    Format
    CD-ROM

    Kiadványunkban három forrást adunk közre: két levélgyűjteményt, a Demény János szerkesztette „Bartók Béla levelei” című kötetet és ifj. Bartók Béla válogatását a családi levelekből, valamint ifj. Bartók Béla másik kötetét, az „Apám életének krónikája”-t.

    A CD-ROM-on a kronológia az elsődleges rendező elv. A két levélkötet anyaga egy időfa segítségével különböző idősávokban (évenként, hónaponként, naponként) szoros időrendben kereshető ki, s minden időpontra vonatkozóan gyors tájékoztatást nyújt az „Apám életének krónikája„. A három forráskiadvány ugyanakkor külön-külön is tanulmányozható. A kötetek egyesített mutatóin kívül bármely előforduló szót, szótöredéket és szókapcsolatot megtalálhatunk a keresés funkció segítségével.

    Bartók életének itt közölt, minden eddiginél teljesebb, egyetlen kiadványban található forrásgyűjteményét válogatás egészíti ki a Bartók Archívum fotótárából.

    Összegyűjtött digitális kiadás:

    Demény János (szerk.): Bartók Béla levelei
    ifj. Bartók Béla, Gombocz Adrienne (szerk.): Bartók Béla családi levelei
    ifj. Bartók Béla: Apám életének krónikája

     

    Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

    A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

    Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

    Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!