A népmese csodálatos kincsünk, sokszínű folklórműfaj, melyet ma is lehet élvezetesen, mégis hagyományos módon használni, éltetni. Programjainkon nagy figyelmet fordítunk az élőszavas mesemondásra, a Kárpát-medence népmesekincsének megőrzésére, továbbadására. Látogasson el képzéseinkre, rendezvényeinkre, ismerkedjen meg Ön is a magyar népmese világával, a táncházmozgalom mesemondóival!
A Hagyományok Háza nyilvántartási száma: E/2020/000301
Aktuális programjaink
Ahol a madár se jár
Mesemondó baráti kör felnőtteknek a Hagyományok Háza szervezésében, a Meseszó Egyesület szakmai partnerségével minden hónap harmadik csütörtökén.
Meseszó az óvodában, iskolában
Bevezető a hagyományos mesemondás gyakorlatába, 30 órás akkreditált, gyakorlat-orientált képzés
Jelentkezési határidő: 2023. augusztus 25.
Mesemondó gyerekek – mesemondó versenyek - ONLINE
Az Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny hagyományközvetítő és szemléletformáló szerepe a szlovákiai magyar közoktatásban és közművelődésben.
Állandó programjaink
Vasárnapi mese
A sorozat felvételei és számtalan érdekes tudnivaló az egyes népmesékről, az előadókról és a gyűjrőkről.
Magyar népmese – hagyományos mesemondás
A képzés elméleti és gyakorlati része egymásra épülve biztosítja a hallgatóknak azokat az ismereteket, amelyekkel hagyományos népmesék szóbeli elmondására alkalmassá válnak.
A népmese mai élete
Ismeretterjesztő előadás-sorozatunk új koncepcióval várja az érdeklődőket: törzsközönségét, és természetesen az újonnan érkezőket is!
Ahol a madár se jár
Mesemondó baráti kör felnőtteknek a Hagyományok Háza szervezésében, a Meseszó Egyesület szakmai partnerségével minden hónap harmadik csütörtökén.
Szőjük-fonjuk a mesét...
Mesemondó-mesehallgató sorozatunkban egy-egy, a népművészethez kapcsolódó témára fűzzük föl a meséket.
Hencidától Boncidáig... - Kárpát-medencei népmesemondó verseny felnőtteknek
Jászberényben és Hatvanban mérik össze tudásukat az élőszavas népmesemondó verseny mesélői. Ingyenes, nyilvános rendezvény.