A ma­gyar tánc­tör­té­net év­szá­za­dai

A magyar tánckultúra dokumentumai
$3 500,00
    Kiadás éve
    2003
    ISBN Szám
    9789638643704
    Nyelv
    magyar
    Szerző
    Szerkesztő
    Format
    Könyv B5
    Terjedelem
    200 oldal
    Írott és képi források

    Pesovár Ernő könyve a magyar tánckultúra ránk maradt dokumentumait gyűjti össze. Ezek a híradások nem túl bőségesek, véletlenszerűek és bizony néha nehezen értelmezhetők is, hiszen a tánc a mindennapi élet részét képezte, amelyet a kor embere nem dokumentálni, hanem élni igyekezett. Megfejtésüket nagy mértékben segíti az élő hagyomány. Európa tánctörténete az ókortól ismert körtáncoktól a reneszánsz idején kiteljesedő páros táncok kifejlődése felé haladt. E folyamat majdnem minden lépéséről találunk folklóremlékeket a Kárpát-medencében. Szerzőnk az összegyűjtött írásos dokumentumok alapján az élő hagyomány ismeretében ad tömör összefoglalót a magyar tánc történetéről.

    A kötet szerves részét képezi 52 gyönyörű színes kép a magyar tánc szemléltetésére. A tánctörténeti ábrázolásokat válogatta és tanulmányban értelmezi a jelentőségüket Nagy Zoltán művészettörténész.

    Mindkét tanulmányt bibliográfia egészíti ki.

    A képeket válogatta és az utószót írta Nagy Zoltán.

    Szár­nya­ló ze­nei öt­le­tek

    Május 2-án ismét izgalmas zenei kísérletnek lehetünk szem- és fültanúi, a Hagyományok Háza Népzenei inkubátor programjában, ezúttal ugyanis három tehetséges és kreatív népzenész öltöztet új köntösbe egy közismert magyar népmesét, A szorgalmas és a rest leány történetét. A Cinka triót Paár Julcsi mentorálja.

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!