„Ci­gá­nyok­nak a leg­bo­to­sabb nó­tá­ja”

Eredeti népzenei felvételek az MTA Zenetudományi Intézet Népzenei Archívumából.
$2 000,00
    Kiadás éve
    2003
    Nyelv
    magyar
    Format
    CD
    Martin György: A botoló tánc zenéje című könyv hangzó anyaga

    A „botos nóta”, „botoló nóta”, „botvágású nóta” névváltozatok annak a táncnak a zenéjét jelölik a népi szóhasználatban, amely már régóta szinte kizárólagosan az északkelet-magyarországi cigányság sajátja. Martin György, a neves néptánckutató (1932–1983) életének egy jelentős szakaszát a botoló tánc és a hozzá tartozó tánczene feltárásának, felgyűjtésének és elmélyült vizsgálatának szentelte. Tudományos eredményeivel e téren gondolkodóba ejtette a néptánc- és népzenekutatás szakembereit, s ezen túlmenően hátrahagyott egy forrásértékű hagyatékot, botolónóta-gyűjteményének kottakéziratát.

    Válogatásunk hangzó anyag Martin György: A botoló tánc zenéje című könyvéhez, de úgy állítottuk össze, hogy a nagyközönség számára is maradandó élménnyel szolgáljon.

    Szár­nya­ló ze­nei öt­le­tek

    Május 2-án ismét izgalmas zenei kísérletnek lehetünk szem- és fültanúi, a Hagyományok Háza Népzenei inkubátor programjában, ezúttal ugyanis három tehetséges és kreatív népzenész öltöztet új köntösbe egy közismert magyar népmesét, A szorgalmas és a rest leány történetét. A Cinka triót Paár Julcsi mentorálja.

    Érdekli a többi műsor?

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!