Tu­dás­kö­zös­ség

Elmélet és gyakorlat a Hagyományok Háza konferenciákon

 

A folklorizmus jelenségek társadalmi szintű értelmezése, értékelése egy többszereplős, meglehetősen összetett viszonyrendszerben történik: a szakértők és a laikusok vertikumában, valamint a néphagyomány elemeit a jelen kulturális gyakorlatba illesztő alkotók és a közönség horizontális kapcsolatrendszerben, de mindenütt eltérő tudással, igényekkel szemlélik. 

A Hagyományok Háza hídszerepéhez tartozik a párbeszéd kezdeményezése és fenntartása ebben az erőtérben, amelyhez sajátos konferencia-módszertant alakítottunk ki. A szekcióülésen azt mutatjuk be gyakorlat- és élményközpontúan, hogyan formálódik a valódi vitát és eszmecserét, és az interakciót segítő módszerek révén tudásközösség szakterületünkön.

 

Célcsoport

Módszertani kérdések iránt érdeklődő, a folklorizmusban érintett szakemberek, érdeklődők

 

Előadó

dr. Sándor Ildikó

Szár­nya­ló ze­nei öt­le­tek

Május 2-án ismét izgalmas zenei kísérletnek lehetünk szem- és fültanúi, a Hagyományok Háza Népzenei inkubátor programjában, ezúttal ugyanis három tehetséges és kreatív népzenész öltöztet új köntösbe egy közismert magyar népmesét, A szorgalmas és a rest leány történetét. A Cinka triót Paár Julcsi mentorálja.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!