Pün­kös­di hess­pá­vá­zás

Pünkösd a Szentlélek eljövetelének napja, a kereszténység egyik kiemelkedő ünnepe, melyhez számos népszokás kötődik. Ilyenek például a többféle változatban élő zöldágazás, virágozás, királynézás, hesspávázás.

A székelyföldi „hesspávázók” gyerekekből álló csoport, szereplői: király, királyné, nyoszolyólányok és zászlóvivők, más néven „ludak”. Székely népviseletbe öltözve a szerepükhöz illő fejdísszel (koronával, koszorúval) énekelve járják végig a falut, majd a begyűlt adományt elosztják maguk között.

Fol­kud­var - 33. Mű­vé­sze­tek Völ­gye

„Üzenet a jövőnek”

Gyertek és üljetek le a Kárpátokon túli Moldvából, Dél-Alföldről vagy a felvidéki Gömörből érkező mesterek mellé hímezni, faragni, énekelni vagy faggassátok őket egy lassan végképp eltűnő világról, ahol az élet szerves része volt az a zene, tánc, mese- és mondavilág, kézműves hagyomány. Folkudvarunkban ezt a megszűnő, de mégis továbbélő világot szeretnénk megmutatni kicsiknek és nagyoknak, játékosan és komolyan, zenélve, táncolva, alkotva, énekelve, mesélve – hangsúlyt helyezve mindarra, amit érdemes megőriznünk a jövőnek is.

Gal­lery

Hungarian State Folk Ensemble-1s photo gallery can be found here about performances you can watch.

Kül­de­tés­nyi­lat­ko­zat

Tevékenységének célja, hogy elősegítse a népművészet társadalmi hasznosulását, jelenlétét a hazai kulturális életben és a köztudatban, s megteremtse a dokumentációs hátterét a népzene és a néptánc élő és folyamatos visszatanulásának. 

Tör­té­ne­tünk

A Martin György Szakkönyvtár történetéről lehet tájékozódni ezen az oldalon.

Fel­ada­tunk

Fő feladatunk, hogy a Magyarországon felhalmozott, illetve a Kárpát-medence bármely etnikumához tartozó népzenei és néptáncgyűjtéseket, szövegfolklór-gyűjteményeket és néprajzi vonatkozású dokumentumokat megőrizzük.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!